Warhammer 40,000: Space Marine Land Speeder

Akce Tip
719 Kč
Na objednávku

Okamžitá SLEVA 2% po registraci.
S věrnostním programem SLEVA až 10%.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Land Speeders use a repulsion plate to skim a planet's gravitational field, simulating the effect of flight, and enabling them to perform low-altitude manoeuvres. With their versatile weapons loadout, Land Speeders can be tasked to a variety of battlefield objectives. These can range from lightly armed reconnaissance and scout deployments, to tank hunting or other seek and destroy missions.

The remarkable grav-drives utilised by Land Speeders enables them to perform seemingly impossible feats of manoeuvrability even as they strike against the enemy. Such adaptability makes them ideal for a variety of tasks, such as scouting and counter-reconnaissance.

This boxed set contains one multi-part plastic Space Marine Land Speeder. This 60-piece kit allows you to assemble a Land Speeder. Alternatively it can be used to build a Land Speeder Typhoon or Land Speeder Tornado. This set contains an assault cannon, a heavy flamer, a Typhoon missile launcher, a multi-melta, and a heavy bolter. Also included are decals for Blood Angels, Dark Angels, Ultramarines and Space Wolves.

Doplňkové parametry

Kategorie: Warhammer 40,000
Kód: 99120101071
Armáda: Space Marines
Typ: Miniatura(y)/Rozšíření
Doporučený věk: 12+
Lokalizace: Angličtina
Značka: Games Workshop

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení