O hře

Co je to vlastně Warhammer?

Hry Warhammer 40.000 a Warhammer Age of Sigmar provází tato slova:

COLLECT, BUILD, PAINT, PLAY

Jedná se o to nejjednodušší shrnutí toho co Warhammer obnáší.

Nejlepším začátkem je pořídit si některý z časopisů GETTING STARTED WITH WARHAMMER. Tento nádherně ilustrovaný časopis vás na svých 104 stranách seznámí s celým světem W40 nebo AoS. Seznámí vás se světem, ve kterém se vše odehrává, s frakcemi (armádami), které ho obývají, nastíní vám průběh bitvy, vysvětlí základní herní mechanismy, představí způsob sestavování a barvení figurek. Jedna figurka je navíc k časopisu přibalena, můžete si tak prohlédnout jejich detailní zpracování.

Pokud vás Warhammer zaujme, je připraveno několik balíčků, označených jako STARTER SET, díky kterým můžete hru začít rovnou hrát. STARTER SETy obsahují vše potřebné (figurky, herní plán, pravidla, kostky, měřidlo profilové karty), aby jste si mohli hru vyzkoušet. Díky těmto STARTER SETům se můžete s hrou rychle seznámit.

 

Pojďme se však zevrubně podívat na ta čtyři slova COLLECT-BUILD-PAINT-PLAY.

COLLECT

Po tom, co se seznámíte se světem Warhammer, si určitě vyberete svou oblíbenou frakci. Nic vám pak nebrání ve vytvoření vlastní mocné armády. K tomu jsou připraveny CODEXy, studnice znalostí o dané frakci, jejich jednotkách, způsobech boje a všem dalším, co je o dané armádě potřeba vědět. Svou armádu pak nejlépe založíte některou předpřipravenou sadou START COLLECTING. Dále ji tak můžete dle svých představ rozšiřovat miniaturami z nepřeberné nabídky firmy Games-Workshop.

BUILD

Všechny zakoupené figurky (modely, miniatury) jsou dodávány NESLOŽENÉ! Některé se sestavují jen z několika málo dílů a je možné je snadno složit bez lepení (EASY TO BUILD, ETB). Další miniatury se však skládají z většího počtu součástek a často umožňují volbu některé z variant. Můžete tak sami vybrat tu, která vám nejlépe vyhovuje.

PAINT

Protože všechny figurky jsou dodávány NESLOŽENÉ a taky NENABARVENÉ, můžete je nabarvit dle svých představ, či dle některého z připravených barevných schémat. V nabídce jsou tak zvané PAINT SETy, které obsahují nejen figurky, ale i set barev k jejich nabarvení. K Warhammeru však neodmyslitelně patří i CITADEL PAINT SYSTÉM. Nejen široká nabídka odstínů, ale i důmyslný systém různých druhů barev (s různým způsobem použití a vlastnostmi) a malovacích technik společně s vaší fantazií vám umožní vytvořit unikátní armádu s nádherným realistickým vzhledem. Je tak jen na vás, jaká bude vaše armáda.

PLAY

Vaše fantastická armáda však nemusí jen stát na poličce. Můžete s přáteli svádět bitvy, přehrávat a vymýšlet vlastní příběhy, nebo se účastnit turnajů. Pro Warhammer je k dispozici několik způsobů jak hru hrát. Sami zjistíte, který vás nejvíce baví.

 

COLLECT-BUILD-PAINT-PLAY všechny aspekty světa Warhammeru přináší nekonečné množství tvořivé zábavy a napínavých bitev. Nepřeberné možnosti projevit svou zručnost, tvůrčí talent a strategické myšlení čekají jen na vás.